ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11356350
*
nr 1135 6350
Spegel
möjligen Firma Svenskt Tenn Estrid Ericson, 125x55
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 18:27:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 00:13:37
1
1.000 kr
9/10 18:10:41
2
1.400 kr
9/10 18:12:02
1
1.200 kr
9/10 18:12:02
2
1.300 kr (Budbetjänt)
9/10 18:14:45
3
1.400 kr
9/10 18:14:45
2
1.400 kr (Budbetjänt)
9/10 18:19:38
3
1.500 kr
9/10 18:22:40
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1135 6350
Spegel
möjligen Firma Svenskt Tenn Estrid Ericson, 125x55
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 00:13:37 | 1 | 1.000 kr |
9/10 18:10:41 | 2 | 1.400 kr |
9/10 18:12:02 | 1 | 1.200 kr |
9/10 18:12:02 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
9/10 18:14:45 | 3 | 1.400 kr |
9/10 18:14:45 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
9/10 18:19:38 | 3 | 1.500 kr |
9/10 18:22:40 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51